Kobiecy trening – czy ubranie może mieć wpływ na jakość treningu

Odpowiednio dobrany trening to klucz do uzyskania wymarzonej sylwetki. A czy strój, w jakim ćwiczymy, może pomóc nam go uzyskać, lub w tym przeszkadza? Jak się okazuje, zdecydowanie tak. To, w czym ćwiczymy, to nie tylko kwestia mody, ale i wygody, a tym samym funkcjonalności.

Bo biegać można we wszystkim

Teoretycznie tak. I podobnie jest z fitnessem, czy siłownią. Nawet w dżinsach możemy wykonywać ćwiczenia. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zwykła koszulka, spodenki i tenisówki mają negatywny wpływ na jakoś treningu. Nie tylko powodują dyskomfort i tym samym rozpraszają nas podczas wykonywania ćwiczeń, ale też stanowią swoiste zagrożenie dla naszego zdrowia.

Zaczynamy od góry

Biustonosz – to właśnie od niego należy zacząć szukanie odzieży sportowej. Kobiecy biust podczas wszelkiej aktywności fizycznej narażony jest na liczne drgania i przeciążenia. Tym samym łatwo jest utracić ich kształt, a także naturalną jędrność. Tkanka łączna, z której biust jest w głównej merze zbudowany, łatwo się rozciąga i bardzo trudno powraca do pierwotnego kształtu. Poza tym zwykły biustonosz w warunkach treningu często powoduje obtarcia, odciski czy odparzenia.

Koszulka i spodnie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu za najlepszy materiał do ćwiczeń uznawano bawełnę. Dzisiaj wiemy już, że zupełnie się do tego nie nadaje. Nasiąkając potem bardzo szybko oziębia organizm i tym samym spowalnia pracę mięśni i redukcję tkanki tłuszczowej. Poza tym w takiej odzieży można bardzo szybko się przeziębić czy obetrzeć. Jeśli chcemy, aby trening przynosił efekty, musimy dbać o to, by mięśnie były wciąż rozgrzane a wymiana cieplna zachowana. Tu doskonale sprawdzi się odzież kompresyjna, która znacznie poprawia krążenie i zmniejsza ryzyko powstania mikrourazów.

Buty

Również o nich nie należy zapominać. Stopa musi mieć odpowiednie wsparcie. Jeśli będziemy ćwiczyć w zwykłych tenisówkach, mięśnie zaczną się nieprawidłowo napinać i tym samym będą podatne na kontuzje.

Czy ubranie może mieć wpływ na jakość treningu? Jak najbardziej. Dlatego to od jego wyboru należy zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, bez względu na to, o jakim jej rodzaju myślimy.

1 Komentarz

Anonim Wrzesień 12, 2017 at 1:21 pm

Buty są absolutnie najważniejsze! Dobra amortyzacja i stabilizacja to podstawa, sama to zauważyłam. Pozdrowienia!

Zostaw komentarz